מתכון למעשנת בשר, צלעות בקר אסאדו

קושי:

3/5

זמן הכנה:

3 דקות

זמן בישול במעשנה:

7-9 שעות

מס מנות:

6-8

שבבי עץ לעישון:

היקורי

מצרכים

נתח אסאדו
תערובת תבלינים לצלעות

הוראות הכנה

קודם כל חשוב לדעת איך לבחור אסאדו:
לאסאדו יש שני צדדים: צד של עצמות, וצד של בשר. מעל לבשר יש שכבת שומן, ולפעמים מעל לשכבת השומן יש עוד שכבה של בשר, שקוראים לה מטמברה. כדאי לבחור את האסאדו ששכבת הבשר שלו בין הצלעות לבין השומן היא העבה ביותר, ועדיף שגם תהיה משויישת (מלאה בנימים קטנים של שומן, וזה מזכיר שיש). לעובי של שכבת המטמברה יש פחות חשיבות, כי יש לשכבה הזאת נטייה להתייבש יותר (ויש אנשים שמורידים את המטמברה ומכינים אותה בנפרד).

מכינים את הבשר:
בצד של העצמות רואים שכבה לבנה – ממברנה ועבה שאותה צריך לקלף.
מתבלים את הבשר בתערובת התבלינים מכל הצדדים, חוץ מהצד של העצמות.

1. שמים את הנתח בתוך הטרייגר כאשר העצמות על הרשת בחום של 80 מעלות ומעשנים במשך 3 שעות. אם לטרייגר שלכם יש כפתור "סופר סמוק" – תפעילו.
2. מעלים לחום של 110 מעלות וממשיכים לעשן עוד כשלוש שעות.
3. לאחר מכן מוציאים את הנתח, עוטפים בנייר ברבקיו ומחזירים לטרייגר, אך הפעם הופכים את הנתח והעצמות בצד העליון, ומשאירים עוד כ 3 שעות. הסיבה להיפוך של האסאדו היא כדי שהמטמברה תשב בתוך המיצים שמתאספים בתוך העטיפה, ותהיה רכה ועסיסית. כדאי לבדוק רכות לאחר כשעתיים מזמן שנעטף.
האסאדו יהיה מוכן כאשר הוא רך מאוד. כדי לבדוק אם הוא מוכן מחדירים פרוב (מד חום לבשר) לתוך העטיפה ובין הצלעות. הפרוב אמור לחדור עד לקצה השני בקלות רבה ותחושה צריכה להיות כמו של חמאה רכה בטמפרטורת החדר. אם האסאסדו לא רך, זה אומר שהוא צריך להתבשל עוד.
4. מוציאים את האסאדו ונותנים לו לנוח חצי שעה – עדיף בתוך צידנית.

בתיאבון!!

*זמני הבישול תלויים בגודל הנתח ובמידת השיוש שלו