מעשנה או מעשנת

מעשנה או מעשנת - Traeger Grillsמעשנת בשר, גריל, מנגל, טאבון, שבבי עץ לעישון וכלים

אז איך אומרים? מעשנה או מעשנת?
רוב האנשים משתמשים במילה מעשנת. זוהי טעות נפוצה.
מעשנת היא בעצם אישה הצורכת בקביעות סיגריות, סיגרים טבק וכד' באמצעות עישון.
לעומת זאת מעשנה היא תנור לעישון בשר ודגים.
אלה הם שעות עצם. אך אפשר להשתמש במילה "מעשנת" גם כפועל. זאת אומרת "המעשנה מעשנת". ואם אתם ממש לא רוצים שאבשלום קור ינזוף בכם, אפשר להגיד "מעשנת בשר" :).

איך מעשנת בשר עובדת?

עישון הוא בעצם טכניקה של בישול כאשר החום אינו מגיע ישירות אל הבשר, אלא דרך העשן. מעשנת בשר קלאסית היא כזו שיש לה שני תאים, אחד לצד השני. תא אחד שהוא תא הבעירה, אליו מכניסים את שבבי העץ לעישון ובו מבעירים את האש. התא השני הוא תא העישון, בו שמים את האוכל שרוצים לעשן. העשן מגיע מתא הבעירה, עובר דרך תא העישון ויוצא דרך ארובה. היתרונות של המעשנה הקלאסית הם רבים: אפשרות להשתמש בבעירה של אש עצים, שנותנת עשן טוב ואיכותי (בהתאם לאיכות העצים כמובן), ויכולת לעשן בטמפרטורות נמוכות.
מעשנת פחמים עובדת בצורה שונה. מעשנת פחמים היא מעשנה עומדת, כאשר הבעירה והעישון מתבצעים ביחד בתא אחד ויש מחיצה בניהם באמצע. יש גישה נפרדת אל החלק התחתון שם מדליקים את הפחמים ומטפלים בבעירה. בחלק העליון יש רשת שעליו שמים את הבשר. היתרון של מעשנת הפחמים הוא קלות התפעול (יחסית למעשנה בשר הקלאסית), והיכולת להגיע לטמפרטורות גבוהות. אך במעשנה זו הטעם המתקבל אינו איכותי כמו של אש עצים, ובעצם במעשנת בשר איכותית אנו מחפשים יותר את הטמפרטורות הנמוכות כדי לעשן לאורך זמן.

מעשנת בשר יתרונות

עישון בשר הוא צורת בישול שמעשירה את הטעמים ומעצימה אותם. בשר מעושן נחשב לאיכותי וטעים במיוחד. נתחי הבשר מקבלים ארומה מיוחדת והעסיסיות נשמרת מכיוון שיש לחות באוויר שמתקבלת מתוך העצים הבוערים. בתקופת האבן היו משתמשים בעישון לא רק בשביל הטעם, אלא כדי לשמר את הבשר לאורך זמן, כדי שלא יתקלקל בתקופת רעב.

מעשנת בשר על אש עצים

מעשנת הבשר של Traeger Grills בעצם לוקחת מכל העולמות. האש היא של עצים ולא פחמים, ועל כן העשן איכותי ומעשיר את הטעמים. מצד שני התפעול הוא קל ביותר, אפילו קל יותר מאשר מעשנת פחמים. פשוט דואגים שיש מספיק שבבי עץ בתוך תא השבבים, מסובבים את הכפתור וזהו. הפיקוד הדיגיטלי עושה את שלו. השבבים מועברים לתוך תא הבעירה בצורה אוטומטית על פי הטמפרטורה שבחרת.

למידע נוסף אודות מעשנת בשר של טרייגר גריל צרו עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1800-10-12-84 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.