הכירו את עולם עישון בשר

שלום, שמי עומר קריב, מאז שנולדתי אני אלרגי לחלב, ואחד התחביבים שלי תמיד היה בישול, כך שמאז ומתמיד בשר זו אחת האהבות הגדולות בחיי (:
התנדבתי לשירות בצה”ל בעקבות האלרגיה שלי לחלב, ובמהלך השירות שמתי את ידי על משענת פח ישנה ומעפנה, וכך גיליתי את עולם עישון הבשר. בגלל האלרגיה לא יכולתי לאכול בחדר האוכל בצבא, אז התעסקתי הרבה עם בשר בבית והכנתי לעצמי כל סופ”ש אוכל למשך כל השבוע. עישון הבשר עזר כי הבשר נשמר כך למשך יותר זמן, ועם הזמן כולם התחילו לקנא בארוחות הצהריים שלי (;.
התאהבתי בנושא והחלטתי להשתדרג ולהתחיל לעשן בשר כמו שצריך ולא עם המעשנה המעפנה והלא עקבית שהייתה לי עד אז. בחודש בו השתחררתי, לקחתי את כספי מענק השחרור וקניתי לי מעשנת בשר של טרייגר גריל, במכירת Black Friday . החלטה נהדרת ואחלה של מתנת שחרור לעצמי. כמובן שטעמתי את ה-בריסקט של ברוך ברנר שמיבא את המעשנות בשר לארץ על הדרך שגרם במקום גם לחברה שלי לתמוך ברעיון של מעשנה חדשה בבית.

מעשנת הבשר של טרייגר גריל פתחה לי את עולם הבישול

אני יכול לעשן בשר הרבה יותר ולא צריך להתלכלך ולהתעסק עם פחמים וזמן הדלקה ארוך, אך אני עדיין מקבל את טעמי העישון שאני אוהב במהלך העישון. אני עצמי פחות מתלכלך ומסריח מעשן כך שגם החברה שלי תומכת בתהליך. אני התחלתי להשתמש במעשנת בשר ביתית קטנה, גם להכין דברים נוספים – דגים, תבלינים ומה לא. במהלך העבודה שלי עם הטרייגר ולאחר השחרור כל התחביב של הבישול השתדרג. לאט לאט התחלתי להכיר עוד נתחים, עוד שיטות בישול, התחלתי להכין לעצמי תערובות תבלינים ולמדתי עוד ועוד, ועד היום שנה וחצי אחרי אני עדיין לא מספיק ללמוד ולהתנסות, והרבה מזה בזכות הטרייגר שפתחה לי את עולם הבישול.
הטרייגר עזרה לי לשמור על הקשר עם החברים מהצבא, שבאים כבר כנוהל פעם בחודשיים לארוחת בשר מעושן אצלי בבית. גם החברים מהעבודה החדשה באים הרבה, והטרייגר עוזר לי עם תחביב נוסף שיש לי, אירוח חברים. זה מעולם לא היה קל יותר! קל לעשן נתחים שדורשים עישון ארוך, אני מעשן נתחים ואז מקפיא אותם בשקיות וואקום, וזה באמת מעולם לא היה קל יותר. זו כבר לא טרחה להדליק את המעשנה, והתחום הרבה יותר נגיש בגלל הפשטות שבשימוש בטרייגר. הבלנדים השונים של שבבי עץ לעישון מעולים ותמיד יש אפשרות לשחק עם הטעמים ולהינות יותר מהבשר שאני מכין.

אני כבר לא יכול לדמיין את עצמי ללא מעשנה אוטומטית של טרייגר

קהילת הפייסבוק של טרייגר עוזרת מאוד גם היא ואני לומד על המון רעיונות, מתכונים ומקבל המון מידע ותמיכה. גם תמיד נחמד שיש למי לפנות עם כל תקלה או בעיה.
לאחרונה למדתי דרך הקבוצה לעשן גם תבלינים ורטבים מסוימים דבר שפתח לי לגמרי עולם חדש בתחום העישון. לערב חג האחרון הכנתי כתף טלה שלם מעושן, עם רוטב צנוברים-פיסטוקים שעישנתי גם כן. עישנתי פיסטוקים, צנוברים ועוד המון ירוקים וטחנתי לרוטב חמצמץ שהלך מדהים עם כתף הטלה שהתפרק מהעצם. כל המשפחה התמוגגה ואפילו הדודים והסבים שלא התלהבו כל כך מרעיון העישון בארוחת החג נכבשו גם הם ורוצים עכשיו אחד כזה בכל חג וחג. הטרייגר עזר לי להתבסס כ”טבח של הבית” והיום אני כבר אחראי על ארוחות שישי בבית (עדיין גר עם ההורים) ומוריד את זה מאמא. אמא שמחה, אני מרוצה, האחים הקטנים עפים על ההמבורגרים המעושנים שאני עושה להם ובכלל כולם שמחו ושמחים מהשדרוג לבית (: אני כבר לא יכול לדמיין את עצמי ללא מעשנה אוטומטית של טרייגר. רק מסכן המנגל שמקבל פחות תשומת לב בעקבות כך.

מעוניינים גם אתם להתפוצץ מטעמים? אז, השאירו פרטים ונחזור אליכם!

מעוניינים גם אתם להתפוצץ מטעמים? השאירו פרטים ונחזור אליכם...